Glutensiz Markalar Hangileridir?

Glutensiz Markalar Hangileridir?

Tüm ürünlerin ambalajında yer alan içerik bilgisi kısmında “gluten” hakkında bilgi verilmemişse üretici/ithalatçı firmalardan teyit etmeden tüketmek riskli olabilir. Üretici firmalar tarafından ürün içerikleri bazen değiştirilebiliyor o yüzden daha önce glutensiz olarak bildiğiniz bir ürünle ilgili bile sorun yaşayabilirsiniz. Glutensiz ürün listelerinin belli dönemlerde güncellenmesi gerekir. Güncel olmayan listede yer alan ürünleri tüketirseniz rahatsızlanabilirsiniz. Glutensiz marka ve ilaçların güncel listesi Çölyakla Yaşam Derneği’nin sayfasında yer almaktadır. Buraya tıklayarak listeye ulaşabilirsiniz.

Glutensiz Markalar Hangileridir? 2

Glutensiz Ürünleri Nereden Temin Edebilirim?

Glutensiz ürünlere ulaşmak birkaç sene öncesine göre artık daha kolay. Çünkü hem daha çok yerde satılmaya başlandı hem de çeşitliliği oldukça arttı. Pek çok ekmek çeşidi, bisküviler, çikolata ve şekerlemeler, makarnalar, erişteler, şehriyeler, sakızlar, kuruyemişler, cips ve krakerler, lokumlar, şampuanlar, diş macunları vs. kısacası artık çok sayıda glutensiz ürün ülkemizde mevcuttur. Bunları bazıları yerli üretim, bazıları da ithal ürünlerdir.

Büyük marketlerden bu ürünleri temin edebilirsiniz. Ancak oradan gıda ve kozmetik ürünlerinin hepsine ulaşamayabilirsiniz. İkinci seçeneğinizde, bu ürünleri bir arada bulunduran internet sitelerinden temin etmek olur. Buraya tıklayarak tüm ürünlere ulaşabilirsiniz.

Yukarıdaki linkten temin edeceğiniz ürünlerle muhteşem tarifler yapabilirsiniz. Tarifler için tıklayın.

Cevap Bırakın